Lotniska

Port lotniczy w Zagrzebiu, usytuowany 17 km na południe od miasta, to główne międzynarodowe lotnisko w Chorwacji. W kraju jest jeszcze sześć portów lotniczych: w Splicie, Dubrowniku, Puli, Rijece, Osijeku i Zadarze. Krajowy przewoźnik to Croatia Airlines, a jego partnerzy łączą kraj z ponad 30 miejscami w Europie, wśród których jest Warszawa, Londyn, Berlin, Paryż i Bruksela.

Czasem tańsze połączenie lotnicze znaleźć można szukając połączenia do Ankony, Bari lub Pescary we Włoszech liniami Ryanair, a stamtąd popłynąć promem do Splitu lub na Istrię albo pojechać samochodem z Triestu. Port lotniczy w Lublanie w Słowenii również ma dogodne połączenie z zatoką Kvarner. Z Warszawy dwa lub trzy razy w tygodniu, w zależności od pory roku.

Lotniska na forum

  • Ania
    Ania

    Bezpośrednie połączenia z rejonem słoweńskiego Adriatyku utrzymują jedynie LOT oraz Adria Airways, oferujące rejsy do Lubiany. Przy dostatecznie wczesnej rezerwacji koszt biletu w obie strony nie przekracza 1500 zł od dorosłej osoby. Z Czarnogórą Polska nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych, jest za to nowe (tj. odtworzone po kilkunastoletniej przerwie) bezpośrednie połączenie LOT-u z Belgradem w Serbi. W sezonie (od czerwca do końca września) z Warszawy można codzienie dostać się samolotem bezpośrednio do Splitu i Zagrzebia, oraz do Dubrownika i Zadaru z przesiadką. Przeloty bezpośrednie oferuje LOT i Transavia, z przesiadką Lufthansa i Austrian Airlines. Bilet w obie strony kosztuje 10-20 zł. Poza sezonem również utrzymywane są codziene połączenia, gdzie porty przesiadkowe to (w zależności od rejsu i lini): lotniska w Monachium, Frankfurcie nad Menem lub Wiedniu. Bilety najlepiej rezerwować kilka miesięcy wcześniej, wtedy cena jest zwykle najkorzystniejsza.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]