Co zwiedzić na będąc na Hvarze?
-
DanutaCześć, wszystko wskazuje na to że tegoroczne wakacje spędzimy na wyspie Hvar. Czy może nam ktoś kto tam był i zna tą wyspę polecic jakieś atrakcje, mam na myśli zabytki, ciekawe miejsca, czy wyjątkowo piękne plaże? Spędzimy tam jakieś dwa tygodnie. Będę wdzięczna za wasze podpowiedzi.
26 maja 2014 -
KaśkaJa Hvar wspominam z błogiego spokoju, rajskich plaż. Miasta czarujące aczkolwiek nie skupiałam się na ich zwiedzaniu - lubię rozkoszować się naturą i iście spokojną (dosłownie) rajską plażą od rana do wieczora ;) Hvar to oaza spokoju i natury. Jest wyspą bardzo bogatą w rośliność - dużo drzew, zieleni.
26 maja 2014 -
ElwiraLawenda to Hvar, a wyspa Hvar to lawenda !!! To przede wszystkim kojarzy się z tą piękną wyspą. Na Hvarze ludzie żyją z turystyki i z uprawiania lawendy na skalę przemysłową. Spędzając tam wakacje można zachwycić się ilością i kolorystyką jaka tam panuje. To piękna górzysta wyspa, z jednej strony stromo schodząca do morza, dzięki temu widoki jakie tam można podziwiać są fascynujące. Hvar też (niestety) znany jest z niebezpiecznych dróg. Przez te różnice wysokości drogi są bardzo kręte, a to sprzyja wypadkom. Trzeba szczególnie uważać np po deszczu lub burzy bo są dodatkowo bardzo śliskie, na szczęście deszcz generalnie w sezonie tam nie pada ;)
Pola lawendy na wyspie Hvar -
AśkaO tak, Hvar dobrze pamiętam właśnie z rosnących tam całych pól i wzgórz lawendy. Klimat idealny do uprawiania rośliności. Lawenda tam uprawiana eksportowana jest na cały świat.
27 maja 2014 -
TomekNa wyspie Hvar oczywiście trzeba zwiedzić największe jej miasto o tej samej nazwie :) Miasto jest przepiękne, znajduje się w nim piękna fortyfikacja stanowiąca chyba największą atrakcję turystyczną. Forteca wzniesiona została o ile się nie mylę w 16 wieku (Forteza Spanjola) dając ochronę miastu i znajdującemu się u jego stóp portu. Na mury fortecy prowadzi kręta i stroma droga, której pokonanie w pełnym słońcu zajmuje conajmniej godzinkę - trzeba to brać pod uwagę będąc w Hvarze z wycieczką mającą określony czas na zwiedzanie. Po wspięciu się na sam szczyt już przy murach rozpościera się cudowny widok, lecz chcąc wejść na najwyższy szczyt trzeba uiścić opłatę za zwiedzanie Fortyfikacji, jest to o ile pamiętam 30kn os dorosła, 15kn dziecko (ceny z pamięci) Mało kto rezygnuje z opłaty, wchodząc tak wysoko żal nie zwiedzić samych murów a zarówno sama fortyfikacja jak i znajdujące się tam punkty widokowe naprawdę robią wrażenie. Do zwiedzania dostępne są również dobrze zachowane eksponaty w znajdującym się tu muzeum, oraz więzienie z prawdziwymi narzędziami tortur itp. Polecam i radzę na same zwiedzanie fortecy przeznaczyć minimum 4 godziny
7 sierpnia 2014