Lodówka na campingu czy macie jakieś sprawdzone pomysły?
-
AniaChyba jest to udręką każdego turysty który wakacje postanowił spędzić na campingu, pół biedy jeśli można było zabrać ze sobą normalną małą lodówkę ze sprężarką i agregatem. taką lodówkę jak na codzień urzywa się w kuchni to super. Jednak jeśli ktoś na wakacje jedzie zwykłą osobówką i nie ma miejsca na taką lodówkę jak ma sobie poradzić? Wiadomo że największy problem jest z żywnością, bo w upalnym słońcu nic nie przetrwa, masło, mleko, nabiał, wędliny. wszystko trzeba kupować w bardzo małych ilościach by zjeść odrazu, nic na zapas bo sie zepsuje. Strasznie to męczące jest. Widzieliśmy że wiele ludzi zabiera ze sobą takie lodówki na 220V tylko mniejsze, ale wiadomo trzeba jechać conajmniej busem, bo do osobówki nic poza lodówką by się nie zmieściło. Poradzcie jak sobie radzicie z tym problemem na campingach.
4 lutego 2014 -
TomekZawsze można przecież skorzystać z lodówek ogólnodostępnych na campingu. Na większych campingach jest możliwość wynajęcia własnego boxa zamykanego na kluczyk, a na mniejszych campingach właściciel zazwyczaj udostępnia kilka lodówek gdzieś w okolicy recepcji. Można w nich w reklamówce lub pojemniku przetrzymać żywność czy coś.
4 lutego 2014 -
JuliaNapewno nie polecam lodówek na wkłady lodowe, to zupełnie nie ma sensu w chorwackich upałach nie ma szans na utrzymanie w nich niskich temperatur. Nawet wsadzenie do takiej lodówki zimne piwo w sklepie nie utrzyma się zimne dłużej niż kilkadziesiąt minut. więc całkowicie odpada. Zeszłe wakacje testowaliśmy lodówke samochodową na 12V i nawet się troche sprawdzała ale trzeba ją w samochodzie podłączyć co po kilku dniach zupełnie rozładuje nam akumulator w samochodzie.
5 lutego 2014 -
AlaJa co roku zabieram ze sobą lodówkę turystyczną samochodową, zasilaną 12V z możliwością podłączenia pod 220V i jak stoi w cieniu w wentylowanym miejscu to daje radę schłodzić piwko albo masło na tyle by się nie roztopiło.
12 lutego 2014 -
TomekNam już 5 rok sprawdza się taka samochodowa lodówka marki Severnin. Lodówka może być zasilana zarówno przez prąd z akumulatora samochodowego 12V jak i można ją przełączyć w tryb zasilania sieciowego 220V.
5 sierpnia 2016
Szczerze mogę ją polecić nawet w szczycie sezonu w Chorwacji w namiocie gdy panują temperatury około 30 st C lodóweczka spokojnie daje sobie radę schłodzić masło by się nie rozlało, czy inne produkty.
Oczywiście lodów w takiej lodówce nie przechowamy, ale np mięso jak Kurczak na następny dzień daje radę, mielone na za dwa dni również daje radę, kiełbasy na za 3 dni.. inaczej musieli byśmy ciągle jeździć do miasta na zakupy.
Lodówkę należy trzymać w miejscy maksymalnie zacienionym (czyli unikać by stała w słońcu które dodatkowo by ja nagrzewało od zewnątrz) oraz w miejscu przewiewnym (nie trzymamy jej w namiocie, tylko przed). W dzień gdy temperatura w cieniu sięga 32-36 stC w lodówce na umieszczonym tam termometrze utrzymuje się 16-18 st, po nocy gdy długo lodówki nikt nie otwiera w środku jest poniżej 10 st C.
Zauważyliśmy że taka lodówka o wiele lepiej chłodzi gdy jest maksymalnie wypełniona. Jednak należy pilnować by nie zatkać otworów wentylacyjnych służących do cyrkulacji powietrza. Lodówka ta przecież działa na zasadzie termo wymiany powietrza.
Generalnie jesteśmy zadowoleni. Po 5 latach wiatraki zaczynają głośno pracować więc trzeba będzie przeprowadzić jakiś serwis albo wymianę, ale ogólnie to nie wyobrażam sobie wyjazdu na camping bez takiej lodówki.